Czujniki gazu

Znaleziono produktów:
pokaż filtry
ukryj filtry
Wybrane filtry: 0

Wycieki gazu ziemnego i awarie urządzeń gazowych są bardzo niebezpieczne, a przy tym niestety zdarzają się dość często. Mogą prowadzić do zatruć, a także do wybuchów, dlatego konieczne jest podjęcie odpowiednich środków ochronnych. Okresowe przeglądy instalacji i sprzętu nie wystarczą. Zdecydowanie przyda się również czujnik gazu ziemnego z certyfikatem. To niewielkie urządzenie, które wydaje sygnał (najczęściej dźwiękowy, a czasami również optyczny) w przypadku wykrycia zagrożenia.

Jak działa czujnik gazu?

Gaz ziemny ma specyficzny zapach, dzięki czemu można go wyczuć, gdy się ulatnia, jednak ta metoda zabezpieczenia nie zawsze okazuje się skuteczna. Tymczasem czujnik gazu ostrzega natychmiast, gdy stężenie niebezpiecznej substancji w powietrzu stanie się za wysokie. Gdzie montować czujnik gazu? Jest to zalecane wszędzie tam, gdzie znajdują się urządzenia zasilane gazem – piece, piecyki, kuchenki itp. Najczęściej tego typu urządzenia znajdują się w kotłowniach, kuchniach oraz łazienkach – zarówno w domach, jak i w budynkach przemysłowych czy komercyjnych.

Czujniki gazu – dostępne rozwiązania

Nie każdy czujnik gazu jest taki sam. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu urządzeń różniących się funkcjami i przeznaczeniem. Najważniejsze typy to:

  • czujnik gazu ziemnego – to urządzenie do wszystkich miejsc, które są wyposażone w tradycyjną instalację gazową i podłączone do niej urządzenia;
  • czujnik gazu propan-butan (czujnik gazu z butli) – to rozwiązanie dla tych osób, które korzystają z urządzeń gazowych podłączonych do butli;
  • czujnik czadu – to system pozwalający uniknąć zagrożeń związanych zarówno z ulatnianiem się gazu ziemnego, jak i czadu (tlenku węgla), który jest bezwonny, ale bardzo niebezpieczny;
  • czujnik gazu usypiającego – może stanowić element zabezpieczenia przed włamaniem, ponieważ wykrywa opary chloroformu używanego niekiedy przez włamywaczy do dokonywania kradzieży.

Ważne, aby dokładnie przyglądać się kupowanym systemom, by wybrać czujnik, który zapewni Ci pożądaną ochronę

Jak wybrać czujnik gazu?

Poza przeznaczeniem urządzenia warto zwrócić uwagę również na inne jego parametry. Ważny jest m.in. sposób zasilania. Czujnik gazu bezprzewodowy z akumulatorem działa nawet w miejscach, w których nie ma dostępu do prądu. Należy jednak pamiętać o regularnej wymianie baterii, by zapewnić ciągłość jego działania. Urządzenia elektryczne są łatwiejsze obsłudze, ponieważ są stale podłączone do źródła zasilania. Jednocześnie jednak nie działają podczas awarii lub przerw w dostawie prądu. Czujnik gazu na baterie, który jednocześnie jest podłączany do prądu (elektryczno-bateryjny) to więc najlepsze rozwiązanie. Akumulator zapewnia bowiem awaryjne zasilanie w przypadku braku energii w sieci. To najczęściej polecane czujniki gazu odpowiednie do każdego pomieszczenia. U nas znajdziesz szeroki wybór rozwiązań tego typu. Sprawdź koniecznie!

Zapisz się do newslettera
Nie rozsyłamy spamu!
Tylko interesujące nowości i promocje
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail o nowościach, promocjach i innych usługach oferowanych przez Alarm-Tech Systemy Zabezpieczeń z siedzibą w Krakowie ul Mogilska 104. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail lub w Panelu Klienta. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Dane osobowe przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.