Nagłośnienie Radiowęzłowe

Znaleziono produktów:

Poradnik  nagłośnienia

Nagłośnienie radiowęzłowe

Nagłośnienie radiowęzłowe to system audio, w którym wykorzystywane są różnego rodzaju głośniki, wzmacniacze i mikrofony. System stosowany jest w miejscach, gdzie wymagane jest stosowanie komunikatów, alarmów, puszczanie muzyki lub powiadamianie o niebezpieczeństwie. Nagłośnienie doskonale sprawdza się w placówkach oświatowych, obiektach sakralnych, sklepach, hotelach, centrach handlowych, restauracjach oraz w transporcie i przemyśle.

Głośniki do nagłośnienia

W ofercie NAPAD.PL znajduje się duża liczba typów głośników dostosowanych do konkretnych potrzeb instalacji. Posiadamy głośniki o różnej mocy maksymalnej, jednodrożne, dwudrożne lub aktywne, a także bezprzewodowe wykorzystujące technologię Bluetooth. Ważną rzeczą przy doborze głośników jest miejsce i rodzaj montażu. Zależnie od tych dwóch czynników wyróżniamy głośniki sufitowe, podwieszane, naścienne czy zewnętrzne.

Głośnik sufitowy HQM-SO1025
Wzmacniacz PA HQM1060BT/S

Wzmacniacze do nagłośnienia

Wzmacniacz PA (Public Address) to urządzenie elektroniczne, które służy do wzmacniania sygnału audio i dostarczania go do głośników w systemie nagłośnienia publicznego. Wzmacniacz PA jest niezbędnym elementem w większych instalacjach dźwiękowych, takich jak sale koncertowe, stadiony, centra konferencyjne, centra handlowe, restauracje czy inne miejsca, gdzie konieczne jest szerokie rozprowadzenie dźwięku na duże odległości. Wzmacniacze posiadają różne typy wyjść i wejść, które umożliwiają podłączenie różnych urządzeń dźwiękowych np. mikrofony, odtwarzacze, karty SD itp.

Przewody głośnikowe

Przewody głośnikowe to ważny element każdego systemu nagłaśniania, służący utworzeniu połączeń miedzy wzmacniaczem, a głośnikami. Składa się z dwóch oddzielonych izolatorem żył zawierających cienkie druciki wykonane z materiału przewodzącego i otoczone są one ochronną izolacją zazwyczaj wykonaną z polwinitu izolacyjnego, dzięki czemu jest giętka i z łatwością pozwala się rozprowadzać po całym pomieszczeniu.

Przewód głośnikowy PGY-p

Gdzie stosować nagłośnienie radiowęzłowe? Jakie głośniki w obiektach mieszkalnych i użyteczności publicznej?

  • nagłośnienie domów, ogródków i altanek - to coraz częściej spotykany sposób aby umilić otoczenie naszych domów i obiektów rekreacyjnych, dla wielu osób muzyka w tle stanowi sedno wakacyjnego klimatu, dzięki wykorzystaniu naszych głośników zewnętrznych oraz wysokiej jakości wzmacniaczy dźwięku osiągnięcie naprawdę dobrej jakości nagłośnienia to pestka, świetny nastrój gwarantowany,
  • nagłośnienie wystaw i sklepów o średniej powierzchni - dla sprzedawców i właścicieli sklepów oraz obiektów handlowych przestrzeń muzyczna to nie tylko zwykła estetyka, ale również narzędzie sprzedaży, obecnie psychologia sprzedażowa oraz zasady merchandising'u obowiązkowo wymieniają przyjazne i nastrojowe tło muzyczne jako element marketingu i kształtowania postaw zakupowych klientów, u nas znajdziecie Państwo doskonałe urządzenia do uruchomienia radia o zasięgu sklepu oraz jego otoczenia np. na ulicy przed wejściem,
  • nagłośnienie dużych centrów handlowych, hal wystawienniczych - duże sklepy nie stanowią tu wyjątku, w centrach handlowych ogromne znaczenie na poziom sprzedaży ma samopoczucie i dobry nastrój kupujących, dzięki naszym produktom w najlepszy sposób zrealizujecie Państwo otoczenie muzyczne sklepu oraz przeniesiecie komunikaty administracyjne i porządkowe wewnątrz wszystkich pomieszczeń obiektu,
  • nagłośnienie małych i średnich obiektów sportowych np. boisko typu "orlik", szkolnej hali sportowe,
  • nagłośnienie pubów i restauracji,
  • nagłośnienie kościołów i pomieszczeń służących do zgromadzeń.
  • firmowy lub szkolny radiowęzeł.
Zapisz się do newslettera
Nie rozsyłamy spamu!
Tylko interesujące nowości i promocje
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail o nowościach, promocjach i innych usługach oferowanych przez Alarm-Tech Systemy Zabezpieczeń z siedzibą w Krakowie ul Mogilska 104. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail lub w Panelu Klienta. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Dane osobowe przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.