Koncepcja integracji umożliwia sterowanie stanem strefy alarmowej z poziomu terminali systemy RACS 5 oraz prezentację jej aktualnego stanu na ich wskaźnikach LED i wyjściach. Sterowanie uzbrojeniem stref może odbywać się przy pomocy identyfikatorów, klawiszy funkcyjnych, przycisków podłączonych do linii wejściowych lub zdalnie z poziomu mapy zarządzającej systemem. Zdarzenia, które wystąpiły w systemie alarmowym są na bieżąco wyświetlane w oprogramowaniu systemu kontroli dostępu i rejestrowanie w jego bazie danych. W reakcji na wybrane zdarzenia systemu alarmowego, system kontroli dostępu może uruchamiać wcześniej zdefiniowane akcje. Uprawnienia do sterowania systemem alarmowym podlegają definiowaniu jak wszystkie inne typy funkcji dostępnych w systemie RACS 5. Sterowanie systemem alarmowym z poziomu systemu kontroli dostępu nie blokuje, a jedynie rozszerza dostępne metody sterowania strefami alarmowymi. System RACS 5 może współpracować z wieloma centralami INTEGRA jednocześnie.

Wizualizacja i sterowanie systemem z poziomu map.

Rys.1 Wizualizacja i sterowanie systemem z poziomu map.

Integracja systemu RACS 5 z centralami Integra.

Charakterystyka:

  • Rejestracja zdarzeń z centrali alarmowej w bazie danych systemy kontroli dostępu
  • Monitorowanie zdarzeń z centrali alarmowej w oprogramowaniu zarządzającym systemem kontroli dostępu
  • Możliwość definiowania reakcji programowych i sprzętowych na zdarzenia z systemu alarmowego
  • Sterowanie stanem uzbrojenia stref alarmowych centrali z poziomu terminali dostępu i oprogramowania systemu kontroli dostępu
  • Prezentacja stanu stref alarmowych na terminalach dostępu i wyjściach
  • Definiowanie uprawnień do sterowania strefami alarmowymi

Program VISO

Program VISO jest aplikacją na system operacyjny Windows przeznaczoną do konfiguracji i obsługi systemu kontroli dostępu RACS 5. Program dostępny jest w wersji bezpłatnej VISO ST oraz w odpłatnie licencjonowanej wersji VISO EX.

VISO ST


VISO ST jest programem dedykowanym do obsługi standardowej wersji systemu RACS 5. Wersja ta oferuje zaawansowane funkcje kontroli dostępu, a także funkcje automatyki budynkowej oraz elementy logiki dedykowanej do obsługi systemu alarmowego.

VISO EX


Wersja VISO EX udostępnia pewną grupę zaawansowanych funkcjonalności wykraczających poza standardowe wymagania spotykane w popularnych systemach kontroli dostępu. Funkcje dostępne w programie VISO EX są uzależnione od posiadanej licencji.


Zapisz się do newslettera
Nie rozsyłamy spamu!
Tylko interesujące nowości i promocje
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail o nowościach, promocjach i innych usługach oferowanych przez Alarm-Tech Systemy Zabezpieczeń z siedzibą w Krakowie ul Mogilska 104. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail lub w Panelu Klienta. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Dane osobowe przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.