Przełącznica światłowodowa 1U to nowoczesne rozwiązanie, przeznaczone do pracy w transmisji optycznej. Organizer optyczny pozwala na zakańczanie oraz zarządzanie torami światłowodów. Panel optyczny umożliwia przechowywanie rozdzielonych włókien połączonych w kasecie spawów, umieszczonych wnętrzu panelu. Prezentowany produkt pozwala na zamontowanie do jednego z dedykowanych paneli czołowych. Przełącznica optyczna nie posiada w zestawie kaset światłowodowych, jedynie wewnątrz znajduje się śruba z nakrętką radełkowaną do mocowania maksymalnie dwóch takich tacek na spawy.
Szuflada z prowadnicami
Przełącznica światłowodowa 1U wyposażona została w szufladę zamontowaną na prowadnicach, które umożliwiają swobodny i wygodny dostęp do wnętrza. Dodatkowo w obudowie znajduje się miejsce na element mocujący dla pręta FRP (z kewlaru) dla kabla wielotubowego.
Wyjścia pod przewody optyczne
Do przełącznicy można wprowadzić kable światłowodowe poprzez 4 otwory tylne, mocując dołączonym w zestawie dławikiem PG. Wewnątrz przełącznicy wykonane zostały przetłoczenia do których trytytkami można spinać tuby kablowe oraz pigtaile w celu łatwiejszej organizacji w bezpiecznym promieniu gięcia. Cała przełącznica wykonana została z aluminium malowanej w kolorze czarnym lub jasnoszarym.
Montaż przełącznicy światłowodowej
Przełącznica światłowodowa została wyposażona w regulowane uchwyty RACK, dzięki którym doskonale nadaje się do montażu w szafach serwerowych, szafach stojących / wiszących teleinformatycznych o szerokości 19" oraz stojakach 19".