Dystrybutor zasilania i magistrali PSD-4D
PSD4D to nowoczesny moduł, przeznaczony do pracy w systemie kontroli dostępu RACS5. Urządzenie dystrybuuje napięcie zasilania i linie komunikacyjne RS485 do 4 przejść. Na każde z obsługiwanych przejść, PSD4D oferuje: główne wyjście zasilania 1.0A, pomocnicze wyjście zasilania 0,2A oraz interfejs komunikacyjny do czytników. Obwody elektryczne dedykowane do obsługi każdego z przejść są separowane elektrycznie, co powoduje, że wystąpienie awarii lub sabotażu na jednym z przejść nie ma wpływu na działanie pozostałych przejść. Dystrybutor jest zasilany z zewnętrznego zasilacza 13,8VDC, który jest jednocześnie źródłem zasilania zamków, czytników i innych elementów przejścia. W przypadku awarii zasilania sieciowego system jest zasilany z akumulatora rezerwowego, który jest podłączony do modułu dystrybutora i ładowany prądem z zakresu 0,3-0,9A. Połączenia elektryczne z modułem są realizowane za pośrednictwem wyjmowanych zacisków śrubowych, które ułatwiają wykonanie połączeń elektrycznych w czasie instalacji jak i w przypadku konieczności wymiany modułu. Dystrybutor PS4D znajduje głównie zastosowanie w systemach kontroli dostępu zbudowanych na bazie terminali dostępu serii MCT-IO, które w oparciu o wbudowane linie we/wy obsługują sprzętowo jedno przejście.
Nowoczesny system RACS 5
System RACS 5 jest grupą produktów oraz towarzyszącego mu oprogramowania przeznaczoną do realizacji funkcji fizycznej kontroli dostępu, automatyki budynkowej oraz systemu alarmowego w budynkach. RACS 5 jest łatwo skalowalny i może być stosowany w instalacjach o dowolnej wielkości począwszy od tych najmniejszych, bazujących na jednym przejściu do tych największych obsługujących biurowce, hotele czy stadiony. System kontroli dostępu RACS 5 obejmuje kontrolery wielu przejść serii MC16, czytniki zbliżeniowe MCT, ekspandery wejść/wyjść MCX, program zarządzający VISO oraz aplikację do konfiguracji niskopoziomowej RogerVDM.

|
|
Zadania realizowane przez system RACS 5 Kontrola dostępu do pomieszczeń i wind Sterowanie systemem alarmowym z poziomu punktów logowania Prezentacja stanu systemu alarmowego na punktach logowania Realizacja elementów automatyki budynkowej Monitorowanie pracy systemu w czasie rzeczywistym Rejestracja zdarzeń w trakcie pracy systemu Przygotowywanie danych wejściowych dla rozliczania czasu pracy Dostęp do bazy danych systemu za pomocą interfejsu programowego
|
|
|
|