Monitoring szkół, Kamery w szkole, Bezpieczna szkoła

Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach oświatowych

Szkoła to miejsce, które w szczególny sposób wymaga zapewnienia odpowiedniej kontroli oraz  wysokich standardów bezpieczeństwa. Z pomocą instalacji telewizji przemysłowej składającej się z kamer, monitorów i rejestratorów cyfrowych wiele placówek może spełniać oczekiwania rodziców i organów nadrzędnych w zakresie kontroli miejsca, w którym większość dnia spędzają nasze dzieci.

Monitoring CCTV w szkołach

Foto: //www.zs1.lazy.pl/ - budynek szkoły

Kamery odpowiednie do monitoringu szkoły - dowiedz się więcej!

Zadaj pytanie o monitoring! Jeśli są Państwo zainteresowani stworzeniem kompletnego zestawu dostosowanego do potrzeb placówki zapraszamy do kontaktu, nasi pracownicy dołożą wszelkich starań aby odpowiedzieć na pytania, a także zaproponują najlepsze zestawienie rozwiązań w zakresie monitoringu wizyjnego w Państwa firmie. Dysponujemy dużą bazą profesjonalnych firm instalatorskich na terenie całej polski, które zajmują się montażem telewizji przemysłowej i systemów alarmowych.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji:
  • od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00
  • jak również w soboty 9:00-13:00.

Kontakt telefoniczny:

  • tel. 801-005-150 lub 12-640-20-80, 12-640-31-10
  • tel. kom. 500-146-600.

Zaufaj doświadczeniu - od kilku lat obsługujemy szkoły w zakresie monitoringu

Monitoring z Alarm-Tech Kraków Do niezaprzeczalnych zalet stosowania monitoringu wizyjnego w szkole należy oczywiście podniesienie poziomu bezpieczeństwa zarówno osób jak i pomieszczeń i wyposażenia. Bazując na historii naszej działalności mamy długą listę szkół, w których zainstalowano systemy alarmowe z naszą pomocą.

W jaki sposób zrealizować monitoring w szkole?

System telewizji przemysłowej - monitoring szkoły powinien być zaprojektowany tak, aby uwzględniono w nim wielkość obiektów i placówek, a także ich charakter. Trzeba zwrócić także uwagę na dostępne środki finansowe jakimi placówki edukacyjne dysponują. Dlatego też nasza oferta została podzielona na trzy zestawy pod względem cenowym oraz sprzętowym.
Monitorować należy wszystkie wejścia główne jak i również te mniej ważne na terenie szkoły. W tych miejscach należy zainstalować takie kamery, które będą miały możliwość zidentyfikować osoby wchodzące do placówek. Kamery należy montować blisko wejść lub z odpowiednimi obiektywami, które będą widzieć tylko drzwi wejściowe. Nagranie materiału z tak ustawionej kamery przyczyni się do szczegółowej analizy i informacji na temat wyglądu niepożądanego gościa.


Innymi bardzo ważnymi miejscami, które też powinny zostać zarejestrowane są szatnie i długie korytarze szkolne. W takich miejscach kamery muszą być usytuowane jak najwyżej, żeby ich pole widzenia było jak największe. W szatniach bądź na korytarzach takie kamery narażone są często na atak ze strony uczniów, więc doradzamy montowanie kamer wandaloodpornych. W takich miejscach także radzimy zainstalować większą ilośc kamer, aby każda miała drugą w swoim polu widzenia, jak i również po to, żeby zwiększyć bezpieczeństwo uczniów znajdujących się na terenie szkoły.


Musimy pamiętać także o zabezpieczeniu terenów wokół szkoły. Boiska, place zabaw lub parkingi oraz inne miejsca są miejscami bardzo niebezpiecznymi. Warto pamiętać o samej szkole, która może być narażona na akty wanadalizmu ze strony chuliganów zwłaszcza nocą.

 

Rys. 1. Przykładowy schemat rozmieszczenia kamer na zewnątrz budynku.


Zalecamy monitoring szkół na bazie kamer kolorowych. System kolorowy pozwala na lepszą obserwację szczegółów, dlatego lepiej spełnia wymagania np. przy obserwacji tłumu na korytarzach czy też w szatniach. Kamery te są jednak mniej czułe niż kamery czarno-białe i wymagają dodatkowego oświetlenia, ale nie powinno to być problemem, ponieważ placówki tego typu muszą mieć zapewnione sztuczne oświetlenie. Jeśli zdarzyłoby się, że nie posiadają takiego oświetlenia, to można zastosować reflektory podczerwieni, które zastąpią oświetlenie i będą mogły współpracować z kamerami w nocy. Takie reflektory mogą służyć do oświetlenia miejsc bardzo słabo doświetlonych światłem widzialnym. Jednakże w naszej ofercie posiadamy kamery kolorowe z własną podczerwienią oraz kamery kolorwe dzień/noc, które widzą doskonale zarówno w dzień jak i w nocy i nie potrzebuja dodatkowego oświetlenia. Takie urządzenia mogą być wykorzystane do obserwacji boisk, placów zabaw oraz parkingów.


Jeśli chodzi o sam montaż kamer, które są narażone na różnego rodzaju akty wandalizmu ze strony uczniów, to powinno się je instalować jak najwyżej. Niektóre kamery są umieszczone w obudowach wandaloodpornych wykonanych z poliwęglanu, które są odporne na uderzenia nawet do 500 kg, więc nie jest możliwa zmiana kąta widzenia kamery przez sabotażystę. Inne zaś montowane są w obudowach na stabilnych uchwytach, które nawet wytrzymują lekkie uderzenia piłką.

   

Rys. 2. Przykładowy schemat rozmieszczenia kamer wewnątrz budynku.


Młodzież przebywająca na terenie szkoły jest narażona na przestępstwa różnego rodzaju, tj. kradzieże odzieży i innych rzeczy osobistych, wymuszenia i pobicia, a także przestępstw związanych z rozprowadzaniem środków odurzających. Dlatego też zastosowanie systemu monitoringu zapobiega wejściu osób postronnych na teren placówek, kradzieżom i aktom wandalizmu oraz przejawom agresji wśród uczniów.


Głównym celem takiej sieci monitoringu jest przede wszystkim ochrona i bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli, a także samej szkoły, która ciągle jest niszczona przez wandali. Zastosowanie takiego systemu monitorowania szkoły powoduje zaoszczędzenie pieniędzy na remonty, tym samym koszty poniesione za założenie systemu w niedługim czasie się wracają.


Posiadamy bardzo długą listę szkół, które z korzystały z naszej oferty. W takich szkołach od pojawienia się takiego systemu dało się zobaczyć dużą poprawę bezpieczeństwa i zanikania aktów wanadalizmów. Szczęśliwi dyrektorzy już składają zamówienia na dalsze rozbudowanie systemów rejestracji. 

Istnieje możliwość podłączenia systemu CCTV szkoły do bazy miejskiego monitoringu.


Dysponujemy bardzo dużą bazą firm instalatorskich zajmujących się montażem telewizji przemysłowej w szkołach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani kontaktem z takim serwisem prosimy o email z informacją o lokalizacji szkoły na adres instalatorzy@napad.pl.


 Zobacz również z serii monitoring wizyjny CCTV:

  • Monitoring wizyjny firmy
  • Monitoring wizyjny domu
  • Monitoring wizyjny miasta
  • Monitoring wizyjny osiedla
  • Monitoring wizyjny boiska
Data publikacji: 2011-03-16
Zapisz się do newslettera
Nie rozsyłamy spamu!
Tylko interesujące nowości i promocje
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail o nowościach, promocjach i innych usługach oferowanych przez Alarm-Tech Systemy Zabezpieczeń z siedzibą w Krakowie ul Mogilska 104. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail lub w Panelu Klienta. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Dane osobowe przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.