Gniazda abonenckie
Gniazda abonenckie
Gniazda abonenckie to elementy, które służą rozdzielaniu sygnału docierającego do miejsca odbioru. Dzięki nim można odbierać sygnał radiowy i telewizyjny pochodzące z jednego sznura abonenckiego oraz odbierać osobno każdy z nich. Gniazda abonenckie mogą być wyposażone w różnego rodzaju porty, dostępne są również gniazda multimedialne obsługujące wiele typów sygnału.
Gniazda abonenckie dzielą się na poszczególne rodzaje, a do najbardziej popularnych należą:
- gniazda przelotowe
- gniazda nieprzelotowe
- gniazda końcowe
Pierwszy typ stanowi jedno z kolejnych urządzeń w jednym pionie abonenckim, natomiast gniazdo końcowe stanowi ostatni element takiego pionu. Ze względu na pełnioną funkcję jest wyposażone w rezystor, który pozwala na niwelowanie sprzężenia.
Gniazdo abonenckie – jakie wybrać?
Gniazdo abonenckie zawsze powinno zostać odpowiednio dobrane do funkcji, którą będzie pełnić. Warto więc skupić się na wyborze właściwego modelu. Jak dobrać jego parametry? Jeśli szukasz gniazda jedynie do odbierania sygnału telewizji naziemnej, kablowej, radia lub Internetu, gniazdo abonenckie pojedyncze powinno być wystarczające, by uzyskać pożądany efekt. Za pośrednictwem takiego elementu można połączyć antenę z odbiornikiem. W przypadku większej ilości urządzeń lub słabego sygnału, warto zaopatrzyć się w wzmacniacz antenowy.
Gniazdo abonenckie końcowe przyda Ci się, gdy chcesz rozdzielić docierający do obiektu sygnał na dwa – telewizyjny i radiowy. Układ elektroniczny takiego gniazda abonenckiego ma jedno wejście i dwa wyjścia, natomiast w bardziej zaawansowanych systemach można podłączyć kilka gniazd końcowych
Gniazda przelotowe to najbardziej skomplikowany technologicznie typ urządzeń. Są stosowane w rozbudowanych instalacjach, w których do jednego źródła sygnału podłącza się szeregowo kilka gniazd.
Gniazda abonenckie do innych zastosowań
W naszej ofercie znajdziesz gniazda abonenckie odbierające nie tylko sygnał radiowo-telewizyjny, ale także inne typy danych. Proponujemy między innymi gniazda do instalacji opartych o technologię HDMI. Są to produkty o dyskretnym, estetycznym wyglądzie, które można zamontować na ścianie. Proponujemy także gniazda końcowe multimedialne, które zostały wyposażone w różnego rodzaju porty, między innymi SAT, RADIO, TV i Ethernet. To wszechstronne urządzenia, które znacząco podnoszą wygodę użytkowania urządzeń radiowo-telewizyjnych, ponieważ każde z nich można podpiąć do tego samego gniazda.
Każde gniazdo abonenckie, które znajdziesz w naszej ofercie to produkt najwyższej jakości, wykonany z solidnego materiału, a przy tym cechujący się estetycznym wyglądem.
Zapraszamy do poznania oferty gniazd abonenckich - estetycznych akcesoriów służących sprawnej instalacji antenowej, podłączania odbiorników radiowych, telewizyjnych i satelitarnych oraz urządzeń LAN. W sklepie Napad.pl znajdziesz gniazda umożliwiające montaż natynkowy lub podtynkowy, do instalacji indywidualnych lub wielomieszkaniowych, przeznaczone do podłączania różnych odbiorników; krótko mówiąc: dostosowane do Twoich potrzeb.
Co to jest gniazdo abonenckie? Funkcje i rodzaje gniazd
Gniazda abonenckie to elementy, które służą rozdzielaniu sygnału docierającego do miejsca odbioru - składającego się na sygnały pochodzącego z jednego sznura abonenckiego, jednak mające różną specyfikę. Mowa tutaj głównie o sygnale radiowym i telewizyjnym. Poza podstawowymi gniazdami radiowo-telewizyjnymi znajdziesz u nas akcesoria dodatkowo wyposażone w gniazdo RTV SAT, pozwalające na podłączenie odbiornika satelitarnego z jedną lub dwiema głowicami (albo dwóch tunerów satelitarnych).
W zależności od przeznaczenia gniazda abonenckie mogą mieć różnego rodzaju porty - dwa, trzy lub więcej. Dostępne są m.in. gniazda multimedialne obsługujące wiele typów sygnału. Jest to np. wszechstronne gniazdo końcowe DWS-401, które zawiera gniazda TV, RADIO, SAT, a także gniazdo RJ45 do podłączania urządzeń LAN (wejście Ethernet) oraz RJ-11 (telekomunikacyjne). Takie rozwiązanie przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy kabel koncentryczny i skrętka zostały umieszczone w jednej puszce podtynkowej.
Kolejnym typem proponowanym przez nasz sklep jest gniazdo HDMI, które zapewnia ograniczenie kabli w okolicy kina domowego i estetyczne wpasowanie w aranżację wnętrza.
Wśród najpopularniejszych produktów z zakresu gniazd abonenckich znajdują się gniazda przelotowe i końcowe - m.in. właśnie takie znajdziesz w naszym sklepie. Pierwszy typ stanowi jedno z kolejnych urządzeń w jednym pionie abonenckim, natomiast gniazdo końcowe to ostatni element takiego pionu. Ze względu na pełnioną funkcję jest wyposażone w rezystor, który pozwala na niwelowanie sprzężenia.
Które gniazdo powinieneś wybrać?
Gniazdo należy dobrać adekwatnie do funkcji, jakie ma pełnić. Wybór podyktuj nie tylko zapotrzebowaniem na typ złącza, ale także rodzajem instalacji. Gniazdo antenowe przelotowe stosuje się w instalacji szeregowej (przelotowej), natomiast końcowe - w instalacji równoległej, gwiaździstej.
W nowym budownictwie najczęściej spotykamy ten drugi wariant - jest bardziej niezawodny. Kable prowadzone są osobno od anteny do każdego odbiornika, dlatego każde połączenie jest bardziej niezależne. Instalacja szeregowa jest natomiast bardziej narażona na zakłócenia - w przypadku uszkodzenia pierwszego gniazda może szwankować każde kolejne.
Kolejny dylemat może dotyczyć montażu: czy wybrać gniazdo antenowe natynkowe czy podtynkowe? Większość naszych propozycji ma taką budowę, że nadaje się do obu rodzajów instalacji. Montaż podtynkowy jest z pewnością bardziej estetyczny, jednak jest też trudniejszy i nie zawsze możliwy, np. ze względu na zbyt cienką ścianę lub inne przeszkody konstrukcyjne.
Postaw na duży wybór i wysoką jakość
Od lat specjalizujemy się w dostarczaniu wysokiej jakości systemów zabezpieczeń, akcesoriów LAN/WLAN oraz wielu innych produktów niezbędnych w elektronice. Jeśli jesteś zainteresowany korzystną współpracą, skontaktuj się z nami - nasi partnerzy handlowi mogą liczyć na indywidualne warunki, rabaty i profesjonalną pomoc techniczną. Zapraszamy do skorzystania z produktów o wysokiej jakości potwierdzonej certyfikatami.