Domofony analogowe

Znaleziono produktów:

Domofony to najprostszy i najtańszy z oferowanych na rynku zabezpieczeń rozwiązań, które stosujemy aby podnieść bezpieczeństwo oraz poziom kontroli naszych posesji, klatek schodowych oraz wydzielonych pomieszczeń w budynkach przemysłowych i gospodarczych. W prosty sposób za pomocą komunikacji głosowej oraz sygnału elektrycznego sterującego zamkami elektrycznymi i innymi urządzeniami możemy zrealizować zasady bezpieczeństwa u siebie w domu a nawet procedury selekcji wejść i ograniczonego wstępu w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Rodzaje domofonów

  • Domofon analogowy - klasyczne domofony wykonywane są w systemach analogowych. Każdy unifon połączony jest z bramofonem za pomocą oddzielnego kabla. System analogowy to doskonałe rozwiązanie w domach jednorodzinnych, gdzie liczba połączonych ze sobą urządzeń jest ograniczona. Im więcej podłączonych do systemu elementów, tym gorsza jest jakość połączeń.
  • Domofon cyfrowy - składa się z centralki cyfrowej i unifonu/-ów wyposażonych w dekodery. Centrala ma numeryczną klawiaturę, na której wybija się odpowiedni numer lub kod dostępu aby otworzyć drzwi. Konstrukcja unifonów pracujących w systemie cyfrowym sprawia, że gdy słuchawka jest źle odłożona, urządzenie działa prawidłowo, co nie jest możliwe w części systemów analogowych.
  • Domofon analogowo-cyfrowy to system , w którym analogowy unifon łączony jest z cyfrowym bramofonem. Drzwi otwierane są specjalnym kodem lub kartą kodową.
  • Domofon radiowy coraz popularniejszy na rynku. Są to systemy sterowane drogą radiową, w których drzwi można otwierać, będąc w dowolnej części domu. Wystarczy tylko nacisnąć odpowiedni przycisk w pilocie, który drogą radiową uruchomi zamek elektromagnetyczny.

Unifony domofonowe

W naszej ofercie znajdują się sprawdzone i polecane produkty marki Urmet, które realizują końcową funkcję komunikacji z zewnętrznym panelem rozmownym/klawiaturą i umożliwiają komunikację głosową z osobami pragnącymi wejść na teren posesji, a ponadto na obsługę elektrozaczepu zamka drzwi. Wykonane w estetyczny sposób pozwalaja połaczyć praktyczne funkcje z wizualnym efektem urządzenia po umiejscowieniu wewnątrz mieszkania lub domu. Producent w każdym z modeli przewidział wszelkie wymagane przy montażu elementy, więc nie powinny one sprawić problemów nawet osobom nie zajmującym się na codzień realizacją instalacji domofonowych.

Unifon domofonowy Urmet Scaitel 1132
Płyta domofonowa z 2 przyciskami ELITE 6025/PR2

Kasety zewnętrzne

Każdy domofon to zestaw składający się z unifonu, zasilacza oraz kasety zewnętrznej, która zawiera listę lokatorów oraz przyciski umożliwiające jego obsługę w tym wywołanie abonenta. W ofercie sklepu znajdują się najczęściej wybierane i powszechnie stosowane kasety, w tym wykonane z wysoko odpornych materiałów, które są doporne na przejawy wandalizmu chroniąc urządzenie przed osobami niemile widzianymi. Gwarantuje to solidne działanie przez wiele lat. Panele wykonane są w większości przypadków w taki sposób aby umożliwić montaż zarówno natynkowy jak i podtynkowy w zależności do potrzeb klienta.

Zasilacze domofonowe

Niezbędny element do wydajnego i bezawaryjnego funkcjonowania każdego domofonu, zasilacze stosowane w domofonach analogowych to urządzenia montowane zazwyczaj w standardzie szyny montażowej Z-101. Dobór odpowiedniego urządzenia zasilającego to sprawa kluczowa dla poprawnego działania całego systemu, należy przy tym mieć na uwadze ilość urządzeń oraz odległości jakie będą pomiędzy końcowymi biegunami elementów składowych.

Zasilacz domofonowy interkomowy EWD-10IN
Zestaw domofonowy do domu jednorodzinnego 6025/401-RF-N

Zestawy domofonowe do domu

Dla łatwiejszego poruszania się w naszej ofercie przygotowaliśmy zestawy domofonowe, które zostały skomponowane na bazie wcześniejszych doświadczeń sklepu i preferencji klientów. Zestaw gwarantuje niezwodną współpracę urządzeń wchodzących w jego skład i umożłiwia kompletną instalację bez konieczności dokupowania dodatkowych komponentów. Liczymy, że ten dział naszej oferty będzie cieszył się zainteresowaniem małych odbiorców chcących zamontować domofon łatwo a przy tym poświęcić na zakup i montaż systemu możliwie małą ilość swojego czasu.

Zapisz się do newslettera
Nie rozsyłamy spamu!
Tylko interesujące nowości i promocje
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail o nowościach, promocjach i innych usługach oferowanych przez Alarm-Tech Systemy Zabezpieczeń z siedzibą w Krakowie ul Mogilska 104. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail lub w Panelu Klienta. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Dane osobowe przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.