UPS6000-RT-ON to nowy model zasilacza awaryjnego marki EAST, który umożliwia kompleksową, całodobową ochronę sprzętu elektrycznego zamontowanego w firmie
lub instytucji publicznej. Cechą charakterystyczną zasilacza UPS jest to, że w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej automatycznie przełączy się na pracę z baterii
podtrzymując w ten sposób pracę dedykowanych urządzeń. Urządzenie składa się z dwóch podstawowych części tj. zasilacza awaryjnego UPS i modułu zasilania mieszczącego aż
16 akumulatorów 9Ah, które wykonano w technologii AGM. Prezentowany zasilacz charakteryzuje się dużą mocą skuteczną
oraz wysokim poziomem mocy pozornej, co czyni z niego urządzenie bardzo uniwersalne mogące współpracować z dużą liczbą dedykowanych urządzeń. Szybką, bezproblemową komunikację
z urządzeniem zapewniają użyte złącza USB i RS-232, a zastosowany wyłącznik EPO umożliwia podłączenie zasilacza
do instalacji PPOŻ. Solidna metalowa obudowa zapewnia należytą ochronę podzespołów,
a jej przemyślana konstrukcja ułatwia montaż w postaci wolnostojącej lub w szafie teleinformatycznej Rack 19".
Dzięki swojej funkcjonalności, zastosowanym technologiom oraz wysokiej sprawności zasilacz stanowi idealne dopełnienie instalacji elektrycznej i znajduje zastosowanie w szerokiej gamie docelowych miejsc instalacji.
Zasilacz UPS 6000 RT ON funkcjonuje w trybie online. Bez względu na warunki sieci energetycznej, UPS na bieżąco zasila podłączony sprzęt z poziomu zasobów energii zgromadzonych w wewnętrznych akumulatorach. Zasilacz wyposażono w czytelny wyświetlacz LCD dostarczający całości najważniejszych informacji o stanie systemu, terminal zaciskowy wyjścia zasilania, fizyczne zabezpieczenie przeciwprzepięciowe RJ45 (in/out) oraz interfejs USB i RS-232 do połączenia z komputerem i zarządzania z poziomu aplikacji UPSmart. Zaletą UPS'a jest generowanie napięcia o przebiegu sinusoidalnym, możliwość łatwego montażu w szafach Rack 19", a także wbudowany wyłącznik EPO oraz współpraca z zasilaczami komputerowymi wyposażonymi w aktywny układ poprawy współczynnika mocy APFC.
Zasilacz awaryjny typu online
ZasilaczUPS 6000 RT-ON jest zasilaczem typu online. Urządzenia tego rodzaju stosowane są głównie tam, gdzie przykłada się dużą uwagę nie tylko do zapewnienia nieprzerwanego zasilania, ale także odpowiedniej jego jakości. Zasilacze on-line przetwarzają energię w sposób ciągły, oferując na wyjściu napięcie o świetnych parametrach. Ponadto całkowicie izolują podłączone do siebie urządzenia od sieci zasilającej. Parametry sieci mogą być obojętne, prąd na wyjściu zawsze będzie dostarczany z baterii, która jest też nieustannie ładowana. Falowniki instalowane w zasilaczach on-line zmieniają prąd stały w prąd zmienny, zachowując przy tym prawdziwą sinusoidę.
Rys.1 Jednostka główna i moduł zasilania UPS-a.
Rys.2 Przejrzysty i czytelny wyświetlacz LCD.
Zasilacz UPS z wyświetlaczem LCD
Zasilacz wyposażony został w przejrzysty ekran LCD, który umożliwia wyświetlanie niezbędnych informacji o zasilaczu w bardzo w przystępnej formie. Z pomocą interfejsu użytkownik w prosty sposób może odczytać stan naładowania baterii, częstotliwości pracy urządzenia, czy wartość napięcia wyjściowego. Na wyświetlaczu umieszczono również czytelne ikonki symbolizujące komunikaty awaryjne lub ogólnoinformacyjne. Zasilacz awaryjny UPS6000RT/ON posiada także ciekawą funkcję związaną ze zmianą sposobu wyświetlania parametrów w zależności od pozycji montażu. Jest to przydatna funkcja zwłaszcza w przypadku zainstalowania UPS-a w szafie teleinformatycznej, gdzie wymagane jest wyświetlanie obrazu poziomo.
Zastosowane interfejsy
Zasilacz awaryjny UPS6000RTON wyposażono w dużą liczbę złączy, portów i interfejsów usprawniających jego działanie w zróżnicowanym środowisku instalacji. Na tylnej ścianie obudowy umiejscowiono terminal złączy śrubowych, który umożliwia podłączenie zasilania sieciowego do urządzenia oraz służy do podpięcia wybranych odbiorników końcowych lub np. listwy zasilającej. Zainstalowane w zasilaczu interfejsy USB i RS232 umożliwiają zestawienie UPS'a z dowolnym komputerem stacjonarnym lub laptopem i współpracę z dołączonym do zestawu inteligentnym oprogramowaniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może bezproblemowo skonfigurować ustawienia zasilacza zgodnie z własnymi potrzebami. Dostępność zabezpieczenia RJ-45 pozwala na skuteczną ochronę sprzętu sieciowego zlokalizowanego w ramach wspólnej struktury teleinformatycznej. Dodatkowo w urządzeniu zastosowano użyteczny wyłącznik EPO (Emergency Power Off), za pomocą którego użytkownik w razie potrzeby może natychmiast odciąć wyjścia zasilacza od zasilania.
Rys.3 Duża liczba złączy świadczy o uniwersalnym charakterze UPS-a.
Rys.4 Moduł zasilający z zamontowanymi 16 akumulatorami 9Ah/12V.
Wydłużony czas pracy
Za pracę na baterii odpowiedzialne są bezobsługowe akumulatory o pojemności 9Ah i napięciu 12V. Ich wymiana jest łatwa, szybka i można wykonać ją samodzielnie. Zasilacz został zamknięty w obudowie, która umożliwia montaż UPS'a w 19-calowej szafie RACK. Zasilacz awaryjny UPS 6000 RT ON współpracuje najczęściej z komputerami, serwerami lub całymi sieciami komputerowymi. Doskonale sprawdza się w firmach, działalności handlowej, instytucjach publicznych oraz wszędzie tam, gdzie w przypadku awarii zasilania może nastąpić ryzyko utraty danych lub uszkodzenie urządzenia końcowego.
Funkcje: zimny start oraz AVR
Zasilacz awaryjny UPS6000-RT ON został wyposażony w dwie funkcje: zimny start oraz AVR. Pierwsza z nich umożliwia wymuszenie pracy akumulatora bez podłączenia UPS do sieci zasilającej. Opcja ta jest bardzo przydatna, gdy nie ma prądu a jest potrzeba wysłania e-mail'a bądź zgranie danych na pamięć przenośną. Funkcja AVR jest to system automatycznej regulacji napięcia, pozwala on na maksymalne wydłużenie czasu pracy z baterią oraz umożliwia pracę przy skokach napięcia w warunkach podwyższonego lub obniżonego napięcia bez nadmiernego, niepotrzebnego zużycia baterii.
Rys.5 Wnętrze zasilacza.
Przykładowy czas zasilania awaryjnego
Obciążenie
Czas
500W
1h 48min
1000W
51min
2000W
18min
4000W
8min
5000W
5min
Testy przeprowadzono w oparciu o stałe obciążenie rezystancyjne
Synchronizacja i zarządzanie - aplikacja UPSmart PL
Nadzór, kontrolę i aktywne powiadamianie o aktualnym stanie technicznym urządzenia realizuje dedykowane oprogramowanie do zasilacza UPSmart. Przy wykorzystaniu aplikacji możliwe jest nie tylko dokładne monitorowanie całości parametrów i bieżące zarządzanie funkcjonalnością zasilacza, ale także zautomatyzowanie sposobu działania urządzenia w razie wystąpienia określonych sytuacji. Realna jest zarówno inicjacja predefiniowanych działań, jak również równoczesna notyfikacja użytkowników w formie alertów tekstowych oraz osobnych wiadomości e-mail. Synchronizacja zasilacza z komputerem odbywa się przy użyciu portu RS232 lub interfejsu USB. Oprogramowanie UPS Smart to precyzyjna analiza zasilania, wszechstronna funkcjonalność i czytelna forma graficzna. Możliwość personalizacji ustawień znacząco zwiększa komfort pracy z UPS'em i usprawnia system bezpieczeństwa zasilanych urządzeń.
Jeśli zasilacz UPS obsługuje kartę sieciową SNMP, to po jej instalacji urządzenie otrzyma również sposobność zdalnego dostępu do systemu poprzez sieć lokalną lub internet. Do karty podłączyć można także kompatybilny moduł GPRS, dzięki czemu możliwe będzie przesyłanie alertów SMS na zdefiniowane numery telefonów.
Rys.6 Aplikacja UPSmart - również w języku polskim.
Aplikacja UPSmart PLZdalne sterowanie funkcjonalnością zasilacza Monitoring parametrów sieci Rozbudowane dzienniki zdarzeń Harmonogram czasowy i zadaniowy Powiadomienia pop-up, SMS i e-mail Bezpieczne zamykanie systemu w razie awarii zasilania Automatyczny zapis otwartych dokumentów Zarządzanie akumulatorem Szybki zapis i wczytywanie ustawień Język interfejsu: polski, angielski, chiński uproszczony i tradycyjny, hiszpański, portugalski, rosyjski, włoski. (Linux: angielski i chiński) Kompatybilność: Windows 95 - Windows 10, Linux
Automatyczny zapis plików i zamknięcie systemu
W razie awarii zasilania UPSmart umożliwia automatyczny zapis otwartych dokumentów, a następnie zamknięcie aktywnych aplikacji i kontrolowane wyłączenie komputera. W zależności od rodzaju wykorzystywanego programu, realna jest bezpieczna archiwizacja nie tylko istniejących plików, ale również nowo tworzonych dokumentów. UPSmart współpracuje m.in. z popularnymi aplikacjami wchodzącymi w skład pakietów biurowych, programami graficznymi, czy choćby edytorami plików źródłowych. Kompatybilność z innymi aplikacjami zależna jest od obsługi komend sterujących generowanych przez UPSmart. Atutem oprogramowania są również rozbudowane dzienniki zdarzeń oraz zaawansowane opcje konfiguracji pozwalające na ścisłe określenie momentu zamknięcia systemu, zdefiniowanie listy odbiorców powiadomień SMS i e-mail, jak również wskazanie programu uruchamianego w momencie zamykania systemu. Zasilacze UPS, w połączeniu z bogatą funkcjonalnością aplikacji UPSmart, stanowią najlepszą receptę na bezpieczeństwo danych.
Kiedy UPS jest w normalnym trybie pracy, prąd przechodzi przez filtr i "szkodliwe" fale są filtrowane. Następnie UPS ładuje baterię, zasila falownik i dostarcza przefiltrowany prąd na wyjście urządzenia.
Awaryjny tryb pracy
W sytuacji, gdy brakuje prądu akumulator będzie zasilał falownik, a następnie prąd z baterii będzie przechodził przez filtr. Dzięki temu będzie zapewniał ciągłe zasilanie dla podłączonych urządzeń.
Rys.7 Schemat działania UPS-a w normalnym i awaryjnym trybie pracy.
Moduł EPO
Jeśli moduł EPO nie jest włączony, należy go aktywować. W tym celu podłącz zasilacz do sieci i ustaw baterię w tryb LINE. Następnie w menu LCD wybierz opcję "EP" i ustaw jej wartość na "ON", po czym wróć do menu, wybierz opcję "EPO" i przypisz jej wartość "ON".
UWAGA!
Zasilacz awaryjny należy ładować przez 24 godziny przed pierwszą pracą na baterii w celu zwiększenia żywotności akumulatora.
Przed podłączeniem do komputera, należy najpierw zainstalować sterowniki.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.