Jak zresetować hasło w rejestratorach NVR i HDR marki IPOX?
Resetowanie hasła w rejestratorach IPOX
Rejestratory IPOX należące do serii NVR oraz HDR umożliwiają użytkownikowi zresetowanie hasła dla konta admin. Konto to jest najważniejsze ze względu na jego hierarchię w systemie. Procedura resetowania hasła administratora jest kluczowa w przypadku jego utraty, umożliwiając ponowne uzyskanie dostępu do pełnej funkcjonalności rejestratora. Istnieje kilka metod odzyskiwania hasła. W poniższej instrukcji tłumaczymy krok po kroku jak odzyskać hasło na wszystkie możliwe sposoby. Polecamy także zapoznać się z naszym konfiguratorem resetowania hasła.
Pobierz instrukcję w formie pliku PDF Konfigurator resetowania hasła
Gdy wpiszemy złe hasło w rejestratorze IPOX, otrzymujemy komunikat o błędnych danych logowania. Użytkownik ma 5 prób na podanie poprawnych danych. Kolejna nieudana próba sprawi, że zobaczymy komunikat o blokadzie użytkownika. Nie należy się jednak obawiać, gdyż jest to stan tymczasowy - po upływie 5 minut ponownie otrzymamy możliwość zalogowania się. Istnieje szybszy sposób na odblokowanie dostępu, mianowicie restart urządzenia spowodowany odcięciem dopływu prądu – należy jednak pamiętać, iż czynność ta nie jest zalecana, gdyż ma zły wpływ na działanie dysku zamontowanego w urządzeniu.
Jak zresetować hasło w rejestratorze IPOX?
By zresetować hasło w rejestratorze IPOX mamy do dyspozycji trzy sposoby:
1. Dynamicznie generowane hasło
Sposób polega na wprowadzeniu dynamicznie generowanego hasła, które otrzymamy od wsparcia technicznego. Hasło to jest generowane w oparciu o informacje z tabliczki znamionowej rejestratora, oraz danych wyświetlonych w interfejsie.
Przejdź do instrukcji ⤵2. Pytanie pomocnicze
Ta metoda dostępna jest tylko wtedy, gdy pytanie pomocnicze zostało ustalone przy konfiguracji systemu. Jeżeli nie - reset hasła można przeprowadzić wyłącznie pierwszym sposobem.
Przejdź do instrukcji ⤵3. Adres e-mail
Dotyczy tylko rejestratorów NVR z wersją oprogramowania 1.4.11 i tylko, gdy adres e-mail został zdefiniowany podczas konfiguracji systemu (nie można go wprowadzić podczas resetowania hasła). Metoda ta występuje także w wariancie dla interfejsu przeglądarkowego rejestratora.
Przejdź do instrukcji ⤵Sposób 1: Dynamicznie generowane hasło
Resetowanie hasła w rejestratorze IPOX tą metodą wymaga uzyskania dynamicznego hasła od wsparcia technicznego. Hasło to generowane jest na podstawie informacji o modelu z tabliczki znamionowej urządzenia, która znajduje się u jego spodu, oraz danych z interfejsu lokalnego rejestratora, z menu odzyskiwania hasła (model, adres MAC, bieżący czas).
Krok 1.
Odczytaj i zapisz informacje z tabliczki znamionowej zawierającą oznaczenie modelu urządzenia. Znajduje się ona na spodzie rejestratora. Możesz zrobić zdjęcie tej naklejki telefonem. W prezentowanym przykładzie model rejestratora to PX-NVR1682H.
Krok 2.
W interfejsie rejestratora uruchom panel logowania. Przejdź do menu resetu hasła klikając Odzyskaj hasło. Przycisk ten jest widoczny tylko dla użytkownika admin.
Krok 3.
Kliknij przycisk Dynamiczne hasło. Wyświetlone informacje należy przekazać do wsparcia technicznego korzystając z naszego konfiguratora dostępnego pod tym linkiem. Prosimy postępować zgodnie z zawartymi tam instrukcjami. W wiadomości zwrotnej od serwisu otrzymasz kod, który będzie potrzebny w kolejnym kroku.
Uwaga! Prosimy nie zamykać otworzonego okna do momentu uzyskania odpowiedzi od technika. Kod weryfikacyjny jest generowany w oparciu o bieżący czas systemowy. Zamknięcie okna i ponowne jego otwarcie spowoduje wygenerowanie nowego, innego kodu. Niezgodność informacji z tabliczki znamionowej i okienka w rejestratorze poskutkuje otrzymaniem nieprawidłowego kodu.
Krok 4.
Otrzymany od wsparcia technicznego kod należy wpisać w puste pole „Dynamiczne hasło”. Wpisując go należy zwrócić uwagę na wielkość znaków, gdyż ma ona znaczenie.
Krok 5.
Jeżeli dynamiczny kod został poprawnie wprowadzony, wyświetlone zostanie okno, w którym możesz wpisać nowe hasło do konta admin. System oceny haseł działa na zasadzie czteropoziomowego paska, który wizualnie przedstawia siłę wprowadzonego hasła. Zalecamy użycie hasła składającego się z od 8 do 16 znaków. Można użyć liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Po wpisaniu hasła zatwierdź przyciskiem OK. Od tej pory możesz logować się do rejestratora nowym hasłem.
Możliwe błędy
Jeśli popełnisz błąd przy wprowadzaniu hasła, zobaczysz stosowny komunikat błędu. Wtedy musisz rozpocząć proces resetowania hasła od nowa. Dzieje się tak, ponieważ okno zostało odświeżone, więc wymagany jest nowy kod dynamiczny (z uwagi na inny bieżący czas, na podstawie którego jest on generowany).
Sposób 2: Pytanie pomocniczne
Krok 1.
Na panelu logowania kliknij przycisk Odzyskaj hasło.
Krok 2.
Wyświetli się okno z pytaniem pomocniczym. Należy kliknąć strzałkę w dół () by rozwinąć listę wszystkich dostępnych pytań. Spośród nich wybierz to, które zostało ustawione podczas konfiguracji urządzenia.
Krok 3.
Jeżeli odpowiedź na wybrane pytanie będzie się zgadzała z tym wprowadzonym przy konfiguracji, zobaczysz okno, w którym należy wpisać nowe hasło do konta admin. System oceny haseł działa na zasadzie czteropoziomowego paska, który wizualnie przedstawia siłę wprowadzonego hasła. Zalecamy użycie hasła składającego się z od 8 do 16 znaków. Można użyć liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Po wpisaniu hasła zatwierdź przyciskiem OK. Od tej pory możesz logować się do rejestratora nowym hasłem.
Sposób 3: Adres e-mail
Krok 1.
Na panelu logowania kliknij przycisk Odzyskaj hasło.
Krok 2.
Wybierz opcję Resetowanie hasła za pośrednictwem poczty e-mail (Ilustracja 13). Następnie należy zaakceptować oświadczenie o zachowaniu prywatności (Ilustracja 14) poprzez kliknięcie przycisku OK.
Krok 3.
W polu „E-mail” wprowadź adres e-mail, który został zdefiniowany przy konfiguracji rejestratora. Ewentualna niezgodność uniemożliwi reset hasła. Następnie kliknij przycisk Uzyskaj (Ilustracja 15).
Po chwili na podany adres e-mail otrzymasz wiadomość z kodem weryfikacyjnym (Ilustracja 16). Wprowadź go w polu „Kod weryfikacyjny” i zatwierdź przyciskiem OK (Ilustracja 17).
Krok 4.
Jeśli poprawnie podano kod weryfikacyjny, zobaczysz okno, w którym należy wpisać nowe hasło do konta admin. System oceny haseł działa na zasadzie czteropoziomowego paska, który wizualnie przedstawia siłę wprowadzonego hasła. Zalecamy użycie hasła składającego się z od 8 do 16 znaków. Można użyć liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Po wpisaniu hasła zatwierdź przyciskiem OK. Od tej pory możesz logować się do rejestratora nowym hasłem.
Możliwe błędy
Jeżeli w opcji resetowania hasła za pomocą poczty e-mail otrzymujesz błąd „Brak informacji o adresie e-mail” (Ilustracja 19), musisz użyć innej metody do zresetowania hasła, gdyż w czasie konfiguracji rejestratora adres e-mail nie został zdefiniowany.
Natomiast błąd „Nie udało się wysłać wiadomości e-mail” (Ilustracja 18) występuje, gdy rejestrator nie ma dostępu do internetu, lub jego ustawienia sieciowe takiego dostępu nie umożliwiają. W takim wypadku użyj innej metody resetu.
Sposób 3.1: Adres e-mail (w interfejsie przeglądarkowym rejestratora)
Krok 1.
Uruchom panel sieciowy rejestratora i kliknij przycisk Zapomniałeś(aś) hasła? (Ilustracja 21). Następnie zaakceptuj oświadczenie o prywatności klikając przycisk OK (Ilustracja 22).
Możesz użyć programu IPOX PRO Manager, aby wyszukać urządzenie w swojej sieci. Program ten można pobrać z naszej strony.
Krok 2.
W polu „E-mail” wprowadź adres e-mail, który został zdefiniowany przy konfiguracji rejestratora. Ewentualna niezgodność uniemożliwi reset hasła. Następnie kliknij przycisk Uzyskaj (Ilustracja 23).
Po chwili na podany adres e-mail otrzymasz wiadomość z kodem weryfikacyjnym (Ilustracja 24). Wprowadź go w polu „Kod weryfikacyjny” i zatwierdź przyciskiem OK (Ilustracja 25).
Krok 3.
Jeśli poprawnie podano kod weryfikacyjny, zobaczysz okno, w którym należy wpisać nowe hasło do konta admin (Ilustracja 26). System oceny haseł działa na zasadzie czteropoziomowego paska, który wizualnie przedstawia siłę wprowadzonego hasła. Zalecamy użycie hasła składającego się od 8 do 16 znaków. Można użyć liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Zatwierdzamy przyciskiem OK. Jeśli proces przebiegł pomyślnie, zobaczymy stosowny komunikat (Ilustracja 27). Od tej pory możesz logować się do rejestratora nowym hasłem.

Możliwe błędy
Jeżeli w opcji resetowania hasła za pomocą poczty e-mail otrzymujesz błąd „Brak informacji o adresie e-mail” (Ilustracja 28), musisz użyć innej metody do zresetowania hasła, gdyż w czasie konfiguracji rejestratora adres e-mail nie został zdefiniowany.
Jeżeli podczas resetowania hasła napotkano problem, zachęcamy do kontaktu - nasz zespół służy pomocą! Można to zrobić poprzez wysłanie wiadomości e-mail na reset@napad.pl. Ewentualnie można skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego w zakładce Kontakt. Znajdują się tam także numery do bezpośredniego kontaktu telefonicznego z naszym wsparciem technicznym, który zrobi wszystko co w ich mocy by szybko rozwiązać napotkany problem.