Wydajny sposób na monitoring - transmisja po skrętce

Monitoring sieciowy IP obiektów mieszkalnych, handlowych czy biurowych w wykorzystaniem kamer IP zyskuje na popularności. Rejestracja obrazu zapobiega niebezpieczeństwu, a w razie włamania - stanowi niezbity materiał dowodowy. W sytuacji, kiedy kamery przemysłowe nie są instalowane w odległych lokalizacjach, systemy monitoringu oparte są o standardowe okablowanie i urządzenia. Jeżeli jednak transmisja obrazu wideo musi odbywać się na większych odległościach, znacznie lepiej sprawdza się transmisja po skrętce. Jest to rozwiązanie, które okazuje się być wydajniejsze i mniej podatne na zakłócenia zewnętrzne, w przypadku instalowania kamer przemysłowych do monitoringu w różnych lokalizacjach, oddalonych od siebie na spore odległości. 

Transmisja po skrętce to nic innego, jak wykorzystanie kabla sieciowego (dokładnie tego samego, co w komputerach) do okablowania systemu monitoringu. Poza zwiększoną wydajnością, dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość łatwiejszego i tańszego rozbudowywania i modernizacji systemów monitoringu.  Dzięki transmisji obrazu wideo po skrętce, uzyskiwany obraz ma wysoką jakość, mimo wysyłania sygnału nawet na ponad 2000 metrów.  

Rys.1 Transformator video AT MIT104 4-kanałowy pasywny.


Technika transmisji po skrętce obejmuje:

  • pasywną transmisję obrazu wideo UTP, to technika, w której wykorzystywane są pasywne transformatory UTP, gdzie nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zasilania. Wysoka jakość obrazu przy przesyle do 400 m (nadajnik / odbiornik pasywny) lub do 1500 m (nadajnik / odbiornik aktywny) to atut tego rozwiązania,
  • aktywną transmisję wideo UTP, to technika wykorzystująca aktywne transformatory, w których zachodzi konieczność dodatkowego zasilania. Ich cechą jest możliwość przesyłania obrazu wideo od 1500 do 2400 m w zależności od użytego odbiornika lub pary nadajnik / odbiornik.

W przypadku transmisji po skrętce, możemy wykorzystać: 

  • transformator video AT MIT104 4-kanałowy pasywny pozwala na przesył sygnału wideo z czterech kamer. Zapewnia przesył obrazu do odległości 300 m w przypadku odbiornika pasywnego,
  • 1-kanałowy aktywny odbiornik sygnału wizyjnego AT MIT101AR pozwalający na transmisję obrazu wideo z dwóch kamer. Dzięki temu urządzeniu możliwy jest przesył obrazu nawet do 1500 m.

Oba urządzenia można zamocować w panelu MIT B1, który - wraz z dodatkowymi akcesoriami -umożliwia montaż w szafie RACK 19". Urządzenia przeznaczone do transmisji po skrętce znacznie zwiększają wydajność monitoringu, czyniąc to rozwiązanie znacznie tańszym i efektywniejszym. 
Data publikacji: 2012-07-31
Zapisz się do newslettera
Nie rozsyłamy spamu!
Tylko interesujące nowości i promocje
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail o nowościach, promocjach i innych usługach oferowanych przez Alarm-Tech Systemy Zabezpieczeń z siedzibą w Krakowie ul Mogilska 104. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail lub w Panelu Klienta. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Dane osobowe przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.